سفارش تبلیغ
صبا

 

 

 

فضیلت زیارت......................برگزیدن شهر قُم - زندگینامه حضرت فاطمه معصومه(س)عاشقان امروز: 1  بازدید
عاشقان دیروز: 1  بازدید
کلیه عاشقان: 32251  بازدید
[ صفحه اصلی ]
[ یاهوووووووو ]
[ پست الکترونیک ]
[ پارسی بلاگ ]
[ کنیز کوچولو ]

فضیلت زیارت......................برگزیدن شهر قُم - زندگینامه حضرت فاطمه معصومه(س)
کنیز حضرت معصومه(س)
آبروی ما بود از آبروی فاطمه.... سرمه ء چشم مَلک شد خاک کوی فاطمه.... بشکند دستی که سیلی زد به روی فاطمه.... بشکند پایی که بشکشت پهلوی فاطمه.... گرشود قسمت که گیرم چادر خاکی او..... در همان دم میدم جانم برای فاطمه....!
» کنیزان حضرت معصومه(س) «
» اشتراک در وبلاگ زندگی حضرت معصومه «
فضیلت زیارت......................برگزیدن شهر قُم

فضیلت زیارت :

  دعا و زیارت، پر و بال گشودن از گوشه تنهایی، تا اوج با خدا بودن است. دعا و زیارت، جامی است زلال از معنویت ناب درکام عطشناک زندگی؛ و زیارت حرم معصومه (س)، بارقه امیدی در فضای غبارآلود زمانه، فریاد روح مهجور در هنگامه غفلت و بی خبری، و نسیمی فرحناک و برخاسته از باغستان های بهشت است. زیارت مرقد فاطمه معصومه (س)، به انسان اعتماد به نفس می دهد، و او را از غرق شدن در گرداب نو میدی باز می دارد و به تلاش بیشتر دعوت می کند. زیارت مزار با صفای کریمه اهل بیت (س)، سبب می  شود که زائر حرم، خود را نیازمند پروردگار ببیند، در برابر او خضوع کند ، از مرکب غرور و تکبر- که سرچشمه تمامی بدبختی ها و سیه روزی هاست- فرو آید و حضرت معصومه (س) را واسطه درگاه پروردگار عالمیان قرار دهد. بر همین اساس است که برای زیارت آن حضرت، پاداش بسیار بزرگی وعده داده شده و آن، ورود به بهشت است. در این باره از امام جواد (ع) نقل شده که فرمود: «هر کس عمه ام را در قم زیارت کند، بهشت از آن اوست»

                               

                                                                                                   وقتی دعا ها مستجاب میشود.....!

برگزیدن شهر قم:  پس از آنکه حضرت معصومه (ع) به شهر ساوه رسید، بیمار شد  چون توان رفتن به خراسان را در خود ندید، تصمیم گرفت  به قم برود. یکی       از نویسندگان در این باره که چرا حضرت معصومه (س) شهر قم را برگزید، می نویسد: «بی تردید می توان گفت   که   آن بانوی بزرگ، روی ملهم و آینده نگر داشت و با توجه به آینده قم و محوریتی که بعدها برای این سرزمین پیش  می آید - محوریتی که آرامگاه ایشان مرکز آن خواهد بود - بدین دیار روی آورد. این جریان به خوبی روشن می کند که آن بانوی الهی، به آینده اسلام و موقعیت این سرزمین توجه داشته و خود را با شتاب بد ین سر زمین رسانده و محوریت و مرکزیت آن را با مدفن خود پایه ریزی کرده است.

شهر قم.....


www.irLearn.com

*
*
*
*
*
*
*
سفارش تبلیغ
صبا