سفارش تبلیغ
صبا

 

 

 

مظهر فضایل....................مقام علمی حضرت معصومه(س) - زندگینامه حضرت فاطمه معصومه(س)عاشقان امروز: 4  بازدید
عاشقان دیروز: 1  بازدید
کلیه عاشقان: 32254  بازدید
[ صفحه اصلی ]
[ یاهوووووووو ]
[ پست الکترونیک ]
[ پارسی بلاگ ]
[ کنیز کوچولو ]

مظهر فضایل....................مقام علمی حضرت معصومه(س) - زندگینامه حضرت فاطمه معصومه(س)
کنیز حضرت معصومه(س)
آبروی ما بود از آبروی فاطمه.... سرمه ء چشم مَلک شد خاک کوی فاطمه.... بشکند دستی که سیلی زد به روی فاطمه.... بشکند پایی که بشکشت پهلوی فاطمه.... گرشود قسمت که گیرم چادر خاکی او..... در همان دم میدم جانم برای فاطمه....!
» کنیزان حضرت معصومه(س) «
» اشتراک در وبلاگ زندگی حضرت معصومه «
مظهر فضایل....................مقام علمی حضرت معصومه(س)

مظهر فضایل:


حضرت فاطمه معصومه (س) مظهر فضایل و مقامات است. روایات
معصومان (ع) فضیلت ها و مقامات بلندی را
  به آن حضرت نسبت می دهد. امام صادق (ع) در این باره می فرمایند: «آگاه باشید که برای خدا حرمی است و آن مکه است؛ و برای پیامبر خدا حرمی است و آن مدینه است. و برای امیر مومنان حرمی است و آن کوفه است. بدانید که حرم من و فرزندانم بعد از من، قم است. آگاه باشید که قم، کوفه کوچک ماست، بدانید بهشت هشت دروازه دارد که سه تای آن ها به سوی قم است. بانویی از فرزندان من به نام فاطمه، دختر موسی، در آن جا رحلت می کند که با شفاعت او، همه شیعیان ما وارد بهشت
 می شوند.»

 

                             حضرت معصومه(س)مظهر فضایل بود.

                                                 

مقام علمی حضرت معصومه (س) :

 حضرت معصومه (س) از جمله بانوان گرانقدر و والا مقام جهان تشیع است و مقام علمی بلندی دارد. نقل شده که روزی جمعی از  شیعیان، به قصد دیدار حضرت موسی بن جعفر (ع) و پرسیدن پرسش هایی از ایشان، به مدینه منوره مشرف شدند. چون امام کاظم (ع) در مسافرت بود، پرسش های خود را به حضرت معصومه (س)که در آن هنگام کودکی خردسال بیش نبود، تحویل دادند. فردای آن روز برای بار دیگر به منزل امام رفتند، ولی هنوز ایشان از سفر برنگشته بود. پس به ناچار، پرسش های خود را باز خواستند تا در مسافرت بعدی به خدمت امام برسند، غافل از این که حضرت معصومه (س)جواب پرسش ها را نگاشته است. وقتی پاسخ ها را ملاحظه کردند، بسیار خوشحال شدند و پس از سپاسگزاری فراوان، شهر مدینه را ترک گفتند. از قضای روزگار در بین راه با امام موسی بن جعفر (ع) مواجه شده، ماجرای خویش را باز گفتند. وقتی امام پاسخ پرسش ها را مطالعه کردند، سه بار فرمود: پدرش فدایش .   

                                                                            حضرت معصومه(س)مظهر فضایل بودن.

 


www.irLearn.com

*
*
*
*
*
*
*
سفارش تبلیغ
صبا